Kontakt Stockholm

Kontakta Crafoord Auktioner Stockholm

Crafoord Auktioner

Täby Park
Läktarbyggnaden, entréplan
183 64 Täby

Telefon 08 409 438 90
stockholm@crafoordauktioner.se

Öppet för in- och utlämning vardagar kl. 13-17 och lördag kl. 11-14. Fr.o.m. 1 januari inlämning efter tidbokning via telefon 08 409 438 90 eller mail.

Medarbetare

Mats Bergstrand

VD. Värderingar och hembesök.
Av Stockholms Handelskammare förordnad värderingsman
mats.bergstrand@crafoordauktioner.se
Telefon 08 409 438 91

Bo Tellström

Av Stockholms Handelskammare förordnad värderingsman
och expert på etnografica
bo.tellstrom@crafoordauktioner.se
Telefon 08 409 438 93

Michael Nilzon

Specialist konst, skulptur & samlingar
michael.nilzon@crafoordauktioner.se
Telefon 0707 81 72 19

Olof Neppelberg

Asiatiskt konsthantverk
olof.neppelberg@crafoordauktioner.se
Telefon 08 409 438 95

Gustav Cedergren

Värderingsman
gustav.cedergren@crafoordauktioner.se
Telefon 08 409 438 92

Love Öierstedt

Ansvarig showroom och lager
love.oierstedt@crafoordauktioner.se

Telefon 08 409 438 90

Stefan Frank-Jensen

Fotograf
stefan.frank-jensen@crafoordauktioner.se